28. Zrínyi Ilona Matematikaverseny

A Szent Imre Katolikus Óvoda és Általános Iskola diákjai szorgalmas résztvevői a Zrínyi Ilona Matematikaversenynek. A 28. Zrínyi Ilona Matematikaverseny első fordulóján 67.169 diák oldotta meg a kitűzött feladatokat. A résztvevők közül 15.963 fő volt határon túli (felvidéki, erdélyi, kárpátaljai és vajdasági) magyar diák. Bács-Kiskun megyében 13 város 19 iskolájában zajlott a megyei forduló, 3.061 résztvevővel. Közülük a legeredményesebb 189 diákot jutalmazták az eredményhirdetésen, melyből iskolánk is kivette részét:

 

Egyéni eredmények:

2 évfolyamon 1 helyezést ért el Zólyomi Csongor 2.b osztályos tanuló. Felkészítő tanára: Kovács Dóra

20. helyezést ért el Heizer Orsolya 2. b osztályos tanuló. Felkészítő tanára: Kovács Dóra

 

3. évfolyamon 3 helyezést ért el Klein Máté 3.b osztályos tanuló. Felkészítő tanára: Bense Erzsébet

5. helyezést ért el Heizer Panna 3.a osztályos tanuló: Felkészítő tanára: Sági Etelka

18. helyezést ért el Tóth Levente 3.a osztályos tanuló. Felkészítő tanára: Sági Etelka

 

4. évfolyamon 4. helyezést ért el Nagy Márton 4.c osztályos tanuló. Felkészítő tanára: Magyar Hajnalka

 

Csapatban is jeleskedtek diákjaink:

2 évfolyamos tanulóink 3. helyen végeztek. Csapattagok: Heizer Orsolya, Varga Péter Olivér, Zólyomi Csongor

3. évfolyamos tanulóink az 1. helyen végeztek: Csapattagok: Heizer Panna, Klein Máté, Tóth Levente

 

A Kecskeméti Református Általános Iskolában tartották március 4-én, szombaton a verseny Bács-Kiskun megyei eredményhirdetését. Az ünnepségen részt vettek a díjazott versenyzők, a tanáraik, a meghívott vendégek és a szülők.

A díjakat a Mategye Alapítvány munkatársai, a város vezetői, a verseny támogatói, iskolaigazgatók, a feladatsorok összeállítói és lektorai adták át a díjazottaknak.