1976-2016, 40 éves lett Óvodánk!

A Lomb utcai Óvoda 40 éve szolgálja Kiskunhalas közoktatásában az alsóvárosi családok igényeit. Mindig nagyon nagy érdeklődés volt Óvodánk iránt, nagyon magasak voltak a csoportlétszámok. Így a 40 év alatt több mint ezer kisgyermek ment a Lomb utcai Óvodából a város különböző általános iskoláiba, legnagyobb számban az Alsóvárosi, majd a Szent József Katolikus Általános Iskolába.

Ez a népszerűség elsősorban az itt dolgozó óvodapedagógusok áldozatos, gyerekszerető, rendkívül empatikus személyiségének köszönhető. Szeretettel emlékezünk ezúton is a már nyugdíjba vonult kollegáinkra, tisztelettel köszönjük azokat a hagyományokat, amiket a Fenntartó váltás óta is igyekszünk továbbvinni, gazdagítva ezt az érzelmi és a hitéleti nevelés szolgálatával. Nagyon nagy öröm, hogy járnak az óvodánkba most is olyan óvodásaink, akiknek a szülei is a Lomb utcai Óvoda falai között cseperedtek.

Izgalmas gyűjtőmunka, múltidőző beszélgetések után március 4-én került sor Óvodánk 40. születésnapi ünnepségére. Paravánokon kerültek kiállításra az elmúlt négy évtized eseményei, csoportképek, munkatársak fotói, alapító okiratok. Nagyon sok Kedves Vendég fogadta el meghívásunkat: nyugdíjas óvó nénik, dajka nénik, a régi Fenntartónk képviselője, szülők és nagyszülők.

A nagycsoportosok verssel köszöntötték születésnapos Óvodájukat, majd a közös éneklés közben megérkezett a szülinapi torta, ami attól volt még finomabb, hogy az óvoda dolgozói készítették! A gyertyák elfújása után gyerekek, felnőttek közösen koccintottak kívánva egymásnak még legalább ennyi szép közös évet…

', 'summary': '

A Lomb utcai Óvoda 40 éve szolgálja Kiskunhalas közoktatásában az alsóvárosi családok igényeit. Mindig nagyon nagy érdeklődés volt Óvodánk iránt, nagyon magasak voltak a csoportlétszámok. Így a 40 év alatt több mint ezer kisgyermek ment a Lomb utcai Óvodából a város különböző általános iskoláiba, legnagyobb számban az Alsóvárosi, majd a Szent József Katolikus Általános Iskolába.

', 'format': 'full_html1