Szentmise az édesapákért

Iskolánkban az anyák napja kezdetektől fogva meghitt, bensőséges ünnep, amelyre minden osztály komolyan felkészül. Ebben a tanévben elhatároztuk, hogy Szent József ünnepén az édesapákat is köszönteni fogjuk. Erre egy kilenceddel készültünk, amelyet vállalva, a legbátrabbak kilenc feladatot teljesíthettek édesapjukkal. Ebben szerepelt ima, levélírás, közös játék, közös munka, vacsora, ajándékkészítés, beszélgetés.

A záróesemény március 19-én, szombaton, Szent József napján, az esti szentmise volt, amelyen a szolgálatot a 2.b osztály vállalta. Az édesapákért imádkoztunk, ők olvastak fel, a Miatyánknál körbeállták az oltárt gyermekeikkel. Több gyermek is nagy örömmel számolt be arról, hogy őt eddig még egyszer sem kísérte el az édesapja szentmisére, de most  együtt adtak hálát egymásért.

Szeretnénk, ha ezzel a kezdeményezéssel egy hagyomány indulna el iskolánkban, hisz ma a családokat oly sok próbatétel éri.

Koncz József
hittanár
Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Óvoda
Kiskunmajsa

', 'summary': '

Iskolánkban az anyák napja kezdetektől fogva meghitt, bensőséges ünnep, amelyre minden osztály komolyan felkészül. Ebben a tanévben elhatároztuk, hogy Szent József ünnepén az édesapákat is köszönteni fogjuk. Erre egy kilenceddel készültünk, amelyet vállalva, a legbátrabbak kilenc feladatot teljesíthettek édesapjukkal. Ebben szerepelt ima, levélírás, közös játék, közös munka, vacsora, ajándékkészítés, beszélgetés.

', 'format': 'full_html1