Óvodaszentelés Kiskunhalason

A Szent József Katolikus Általános Iskola tagintézményeként 4. éve egyházi fenntartású óvodánk. Hagyományainkat követve 2015. szeptember 24-én megrendeztük szüreti forgatagunkat.

Ezt az alkalmat kötöttük össze az Energetikai Pályázat (50,7 M Ft), a belső festés (3 M Ft) nyomán megszépült, energiatakarékos óvodánk megszentelésével, amelyet dr. Finta József plébános, érseki helynök végzett.

A gyermekek hagyományőrző szüreti műsora, őszköszöntő verselése után Berki József káplán atya megszentelte az őszi gyümölcsöket és zöldségeket.

A fenntartóváltás nyomán óvodánk arculatváltása folyamatos. Az elmúlt évben intézményünk védőszentjének, Szent Józsefnek a festményét szenteltük fel, most pedig az óvoda jelképére, a lombos fára került egy bibliai idézet, amely az itt dolgozók hitvallása is egyben:

„Az sem számít, aki ültet,
az sem aki öntöz,
hanem csak az Isten,
aki a növekedést adja.”
                                     (1Kor 3,7)

Nem csak az óvoda szépült meg kívül-belül, hanem közel 1 millió forint értékben új udvari játékokat is birtokba vehettek a gyermekek.

', 'summary': '

A Szent József Katolikus Általános Iskola tagintézményeként 4. éve egyházi fenntartású óvodánk. Hagyományainkat követve 2015. szeptember 24-én megrendeztük szüreti forgatagunkat.

Ezt az alkalmat kötöttük össze az Energetikai Pályázat (50,7 M Ft), a belső festés (3 M Ft) nyomán megszépült, energiatakarékos óvodánk megszentelésével, amelyet dr. Finta József plébános, érseki helynök végzett.

', 'format': 'full_html1