Megemlékezés Kiskunhalason a szovjet megszállás végének emléknapján

A Szent József Katolikus Általános Iskola és Óvoda valamint Kiskunhalas város 2014. november 28-án emléktáblát állított a helyi vasútállomás falára, abból az alkalomból, hogy huszonöt évvel ezelőtt városunkban kezdődött meg a hazánkban állomásoztatott szovjet erők első egységeinek kivonása.

Kiskunhalas város önkormányzata úgy döntött, hogy a kivonulás megkezdésének napját emléknappá emeli, s új hagyományt teremt azzal, hogy a táblán is jelzett április 25-éhez legközelebb eső hétköznapon megemlékezést tart a tábla előtti téren.

Ebben az évben április 24-ét nevezték meg emléknapként, s intézményünket, a Szent József Katolikus Általános Iskola és Óvodát kérték fel az emlékező műsor megtartására.

Iskolánk tanulói egy kiadás előtt álló történészi szakmunkából olvastak fel részletet, Paul Eluard: Szabadság c. költeményét adták elő, majd gitár szakköröseink a Ha én rózsa volnék... Bródy-klasszikussal zárták a műsort. Az esemény szónoka Farkas Dániel alpolgármester úr volt. Nagy örömünkre sok halasi tisztelte meg jelenlétével az eseményt.

', 'summary': '

A Szent József Katolikus Általános Iskola és Óvoda valamint Kiskunhalas város 2014. november 28-án emléktáblát állított a helyi vasútállomás falára, abból az alkalomból, hogy huszonöt évvel ezelőtt városunkban kezdődött meg a hazánkban állomásoztatott szovjet erők első egységeinek kivonása.

', 'format': 'full_html1