Vendégek öt országból a Szent József Katolikus Általános Iskolában és Óvodában

 

Március 18. és 22. között a Comenius projekt  „Hidden talents” alprogramjának keretében  öt nemzet tanárai és diákjai érkeztek vendégségbe a kiskunhalasi Szent  József Katolikus Általános Iskolába és Óvodába. Gazdag programmal vártuk őket: tartottak órákat a vendég pedagógusok, a diákok és tanáraik részt vettek órarendi órákon, volt iskolánk sokszínű életét bemutató műsor, múzeumi interaktív foglalkozás, városnézés, közös gimnasztika, vacsorák, szakmai megbeszélések, a szülők által szervezett tanyai kirándulás. A német, angol, román, szlovák, horvát diákok és tanárok úgy értékelték a hét eseményeit, hogy sikeresen találkoztak nálunk a „Rejtett tehetségek”. Barátságok szövődtek, kultúrák találkoztak. A húsz diák és húsz tanár megismerte iskolánk életét, örömmel kapcsolódott be napi munkánkba, velünk alkotott, velünk nevetett, velünk tanult. Közösen tanultuk, hogyan lehet együtt élnünk kölcsönös megbecsülésben, tiszteletben, hogyan lehet egy célért, együtt alkotnunk. Itt, Európában.

(Tyavoda Julianna)

', 'summary': '

 

', 'format': 'full_html1