Adventi teaház

2022. december 14-én ismét mézeskalács és gyümölcstea illata töltötte meg aulánkat. A hatalmas, feldíszített fenyőnk és a girlandokkal ékes adventi koszorúnk alatt zeneszó és boldog zsibongás járta át az iskolát. Elérkezett hagyományos, a szülőket, diákokat, pedagógusokat vendégül látó adventi rendezvényünk, a teaház napja! Hangszeren játszó tanulóink és ügyes mesemondóink műsorfolyama mellett színjátszó körünk Az igaz ember és a lépcső című, Szent József életéről szóló színdarabját  mutatta be. Felső és alsó tagozatos tanulóink osztályfőnökeikkel együtt fogyasztották el a pedagógusok által sütött mézeskalácsot a finom gyümölcsteát kortyolva. Nagy örömünkre szolgált, hogy sok szülő elfogadta meghívásunkat, s velünk töltött egy kis időt a gyermekeket hallgatva karácsonyra várakozó, derűs hangulatban. A vendégek elé, a szépen feldíszített asztalokra, a nyolcadikos lányok tették a süteményt és a teát, akik erre a délutánra fehér kötényes pincérekké lettek. Az ajtóban a nyolcadikos fiúk fogadták udvarias köszöntéssel a betérőket.

42  35 75

1124  35

 

Adventi várakozásunk így lett közös, valamennyiünket összekötő élménnyé.