Helytörténeti vetélkedő Kiskunhalason

    2015. november 27-én délután elérkezett a vetélkedés ideje. Hosszú előzetes felkészülés után megmérkőztek egymással Kiskunhalas város iskoláinak csapatai a Meglelni hont a hazában elnevezésű helytörténeti versenyünkön. Ebben a tanévben az 5-6. évfolyamos tanulókat hívtuk és vártuk erre a vetélkedésre.

  

    Intézményünk, a Szent József Katolikus Általános Iskola már több, mint egy évtizede rendezi meg ezt a versenyt azzal a céllal, hogy a gyermekek többet tudjanak városunk történetéről, kiemelkedő jelentőségű személyiségeiről. Ebben a tanévben két festő életműve adta a verseny témáját. Diószegi Balázs és Berki Viola festményei nemcsak művészeti alkotások, hanem bepillantást engednek részint ennek a „homokvilágnak” a küzdelmes hétköznapjaiba, részint egy, a magyar történelem eseményeihez kötődő sajátos álomvilágba is. Mindketten a magyar festészet megbecsült alakjai, városunk emblematikus védjegyei. Éppen a közelmúltban kapott állandó kiállításuk méltó helyet egy új kiállítóhelyen, a Berki Galériában. Berki Viola életművét már a helyi múzeum gazdag kiállítású albuma is bemutatja.

    A versengés során műveik felismerése, bemutatása mellett a hungarikummá minősített egy halasi csipke festése is feladat volt. A diákok sajtótájékoztatón ismertethették egy televíziós helytörténeti vetélkedő fordulóit majd írhattak verset Tündér Ilonáról. Az ő alakja mellett Zöld Marci is felbukkant a feladatok során. Nem maradhatott el a kedvelt igaz-hamis játék sem.

    A szerteágazó tudásanyagot és sokoldalú megközelítést kívánó feladatokat a csapatok nagyon jó színvonalon teljesítették. Ezt bizonyítja, hogy a Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola csapata mindössze egy ponttal tudta megelőzni a Szilády Áron Gimnázium és a Szent József Katolikus Általános Iskola csapatait. Ők szerezték meg az I., míg az utóbbi két csapat megosztva a II. helyet.

A csapat tagjai : Agócs Evelin, Fischóf Gréta, Ercsi Dániel, Murcsik Nóra és Makai Imre, felkészítő tanár

    A zsűri elnöke, Szakál Aurél és tagjai, Palásti Károly és Halmágyiné Dicső Bernadett egyaránt úgy értékelték, hogy a kisdiákok rendkívül alaposan felkészültek a témából, kreatív ötleteik voltak s azokat bátran adták elő a szóbeli fordulókban. Bizony a Halas Televízió és a Halasi Tükör jelenlévő képviselői is meríthettek az elhangzott ötletekből.

    A versenyt dr. Finta József atya, a kiskunhalasi Római Katolikus Főplébánia plébánosa, általános érseki helynök nyitotta meg, akinek a vetélkedést lehetővé tevő támogatásért is köszönetet kell mondanunk.

    Reméljük, jövőre is ekkora sikerrel tudjuk megrendezni ezt a nagy múltú versenyt!

', 'summary': '

    2015. november 27-én délután elérkezett a vetélkedés ideje. Hosszú előzetes felkészülés után megmérkőztek egymással Kiskunhalas város iskoláinak csapatai a Meglelni hont a hazában elnevezésű helytörténeti versenyünkön. Ebben a tanévben az 5-6. évfolyamos tanulókat hívtuk és vártuk erre a vetélkedésre.

  

', 'format': 'full_html1