A Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye déli kerületeinek ministránstalálkozója

2015. május 9-én, szombaton rendezték meg a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye déli kerületeinek ministránstalálkozóját Jánoshalmán. A félnapos programra közel 50 ministráns érkezett plébánosával és hitoktatójával együtt Bajáról, Vaskútról, Garáról, Bátmonostorról, Kunfehértóról, Jánoshalmáról, Bócsáról és Mélykútról.

A találkozó a plébánián vette kezdetét regisztrációval, gyülekezéssel, majd az atyák vezetésével a ministránsok megcsodálhatták a főegyházmegye legnagyobb és egyik legszebb templomát. Menyhárt Sándor plébános úr a köszöntőjét követően szólt néhány szót a Szent Anna tiszteletére szentelt templom történetéről, a ministránsok feladatairól, majd a gyerekek a kincstárban felfrissíthették tudásukat a szentmisén használatos liturgikus tárgyakról és öltözékekről. Ezután a fiatalok csapatokba szerveződtek, hogy különféle szellemi és ügyességi játékokon mérjék össze tudásukat a szentmise részeinek sorba rendezéséről, a főegyházmegye néhány templomáról készült puzzle kirakásáról, liturgikus eszközök és ruhák megnevezéséről valamint labdás játékok teljesítéséről. Az állomásokat követően szentmisén vettek részt a ministránsok, amelyet dr. Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek celebrált a találkozón résztvevő papsággal együtt. A főpásztor a prédikációjában a szolgálat lényegéről és fontosságáról szólt, továbbá kiemelte: egy ministránsnak nem csak az oltár körül, hanem otthon, ill. az iskolában, társai között is élen kell járnia a segítőkészségben. A lelki táplálék magunkhoz vétele után jólesett a finom ebéd, amelyet a jánoshalmi egyházközség tagjai készítettek. Délután a szomszédos Szent Anna Katolikus Óvoda és Általános Iskola udvarán alkalom nyílt közös játékra és beszélgetésre. A főegyházmegye különböző részeiből összegyűlt fiatalok örömmel osztották meg egymással a ministrálással kapcsolatos élményeiket, új ismeretségek születtek. Később a csapatverseny eredményhirdetése következett a plébánia kápolnájában, ahol a feladatok teljesítésének jutalmául mindenki kapott egy kis útravaló ajándékot. Végül közös imával és áldással ért véget a ministránstalálkozó.

Az együtt töltött nap élményei, a társaikkal való találkozás öröme megerősítette a ministránsokat szolgálatukban, amelyet reméljük, továbbadnak otthonmaradt társaiknak is. Köszönet illeti a jánoshalmi egyházközség tagjait a remek szervezésért, továbbá a megjelent atyákat, hitoktatókat és ministránsokat a találkozón való részvételért.

', 'summary': '

2015. május 9-én, szombaton rendezték meg a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye déli kerületeinek ministránstalálkozóját Jánoshalmán. A félnapos programra közel 50 ministráns érkezett plébánosával és hitoktatójával együtt Bajáról, Vaskútról, Garáról, Bátmonostorról, Kunfehértóról, Jánoshalmáról, Bócsáról és Mélykútról.

', 'format': 'full_html1